Vă invităm cu drag la a VII-a ediție a Târgului de Crăciun!
![](https://www.monitorultransilvan.ro/wp-content/uploads/2023/11/targ-de-craciun-turda-2023-1024x1024.jpg)
Vă invităm cu drag la a VII-a ediție a
Târgului de Crăciun!
În perioada 5 – 17 decembrie, vă invităm să participați la Târgul de Crăciun care va avea loc în Parcul Central. Deschiderea oficială va avea loc în 5 decembrie, începând cu ora 17:00, unde veţi fi aşteptaţi cu un spectacol frumos de colinde.
În fiecare zi, Căsuța lui Moș Crăciun va putea fi vizitată între orele 12:00 și 20:00 la Galeria de Artă Valer Suciu, așteptând cu drag copiii cuminți. Sunt pregătite multe activităţi creative, menite să aducă bucurie şi voie bună în serile friguroase de iarnă.
Ca-n fiecare an, ONG-urile sunt prezente în cadrul Targului de Fapte Bune dornice de a sustine comunitatile vulnerabile în prag de sărbătoare. Vă prezentăm mai jos programul:
![](https://www.monitorultransilvan.ro/wp-content/uploads/2023/11/Comunicat-de-presa-Targul-de-Craciun-2023-Program_page-0001-791x1024.jpg)
![](https://www.monitorultransilvan.ro/wp-content/uploads/2023/11/Comunicat-de-presa-Targul-de-Craciun-2023-Program_page-0002-791x1024.jpg)
![](https://www.monitorultransilvan.ro/wp-content/uploads/2023/11/Comunicat-de-presa-Targul-de-Craciun-2023-Program_page-0003-791x1024.jpg)